Tepalų ir oro filtrų keitimas

Tepalai.

Tepalai yra labai svarbūs Jūsų automobilio varikliui. Jie leidžia metalui spaustis su metalu, nesudarant žalos. Pavyzdžiui, tepalai sutepa stūmoklius, kai jie juda aukštyn žemyn į cilindrus. Be tepalų metalų trintys sukurtų tiek šilumos, jog ilgainiui paviršiai susivirintų ir tuo pačiu suvirintų visą variklį.

Įsivaizduokime, kad Jūsų automobilio variklis turi daug tepalų, bet Jūs niekada jų nekeičiate. Dėl šios priežasties, neišvengiamai atsitiks du dalykai:

  1. Tepaluose kaupiasi purvas. Filtras laikinai pašalina nešvarumus, bet galiausiai jis užsikemša ir purvini tepalai apeis jį, per vožtuvą. Nešvarūs tepalai yra tiršti, todėl greičiau susidėvi.

  2. Tepalų priedai, tokie kaip dezinfekcinės priemonės, dispergentai, priemonės nuo rūdžių ir trinties reduktoriai susidėvi, todėl alyva netepa taip gerai, kaip turėtų.

Galų gale, kai tepalai tampa vis nešvaresni, jie nustoja tepti variklį, kol galiausiai jis ima nebedirbti tinkamai. Tepalus yra rekomenduojama keisti kas 10 000 kilometrų. Keitimo laiką įtakoja ir klimato sąlygos, automoblio markė ir, žinoma, naudojamų tepalų kokybė.

Oro filtrai.

Oro filtrų pagrindinė funkcija yra padėti „kvėpuoti“ varikliui. Jei nebūtų oro filtrų, visas išorinės aplinkos purvas: vabalai, skysčiai, lapai, ir kiti nešvarumai matomi Jūsų auutomobilio išorėje, patektų į variklį. Ilgainiui tai sukeltų koroziją. Oro filtrai sugauna visus minėtuosius nešvarumus, kol jie nepateko į variklį. Dažnai filtrai yra laikomi plastikinėse dėžutėse, tam, kad dar labiau apsaugotų variklį nuo teršalų. Jei apleisite oro filtrus, tuomet variklis nebegaus oro. Nešvarus filtras nesuteikdamas varikliui oro, labai sumažina jo paskirties efektyvumą.

Mūsų serviso darbuotojai yra visada pasirengę pakeisti Jums tepalus ir oro filtrus.